Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia L’Oréal

Collapse
X
Collapse
 •  

 • Historia L’Oréal

  L’Oréal jest uważana za jedną z najlepsych firm kosmetycznych, więc warto się zapoznać z jej historią związaną z losem zwykłego absolwenta krajowej politechniki chemicznej Ecole Nationale Supérieure de Chimie de Paris - Eugènem Schuellerem. Już 30 czerwca 1909 roku zakłada firmę pod nazwą Société Française des Teintures Inoffensives pour Cheveux, która później zmieni nazwę na L’Oréal.


  Pierwszym jego genialnym pomysłem jest nowa koloryzacja, która poprzez zmieszanie nieszkodliwych środków chemicznych pozwoliła na uzyskanie nowych zbliżonych do naturalnych odcieni. Poprzez efekt, który dawał nowy produkt, uzyskał on szybko powszechną sławę. W 1908 roku Schueller rejestruje patent na swoją koloryzację.Click image for larger version

Name:	beyonceLoreal.JPG
Views:	1
Size:	9.2 KB
ID:	3364


  Schueller dokonuje prawdziwą rewolucję w sferze kosmetycznej, jest barzdo kreatywny i ciągle realizuje coraz doskonalsze pomysły. Dla cełów promocji higieny osobistej w 1928 roku pojawia się środek do włosów O’Cap: mleczko do włosów. Ponieważ w tych czasach ludzie wciąż myją włosy stosunkowo rzadko, Schueller próbuje w taki sposób zainteresować nowym produktem, aby sprzyjać coraz większej uwadzę wobec higieny osobistej Francuzów. Oprócz tego opracowuje formułę pierwszego szampona już w 1933 roku, który nie zawiera mydła – Dopal. Zdecydowanie ten produkt zasadniczo różni się od pozostałych szamponów na rynku, ponieważ jest dużo łagodniejszy dla włosów.


  W 1954 roku rynek L’Oréal przekracza Atlantyk i zajmuję ważną pozycję w USA. To dało ogromny postęp w rozwoju firmy i znacznie poszerzyło jej możliwości.


  W 1958 roku na czele firmy wstaje François Dalle. Wówczas pojawia się kolejny innowacyjny produkt w postaci spraya do włosów pod nazwą Elnett. Jest to tak przebojowy podukt, iż żaden na rynku światowym nie mógł z nim się równać, a wszystko dzięki formule pozwalającej mieć miękkie i jedwabiste w dotyku włosy. Wcześnejsze zasoby stylizacji włosów nie miały takiego efektu – włosy były trwarde i sztywne.


  W 1988 roku prezesem firmy zostaje Lindsay Owen-Jones. Dzięki jego działalności grupa L’Oréal staje się liderem na rynku kosmetycznym.


  L’Oréal opiera swoją działalność, cele i strategię na poszanowaniu różnorodności, dąży do zrównoważonego rozwoju i prowadzi aktywną działalność społeczną. Obecnie na czele firmy stoją Lindsay Owen-Jones oraz Jean-Paul Agon.
   Posting comments is disabled.

  Latest Articles

  Collapse

  • PUPA LIKE A DOLL MAXI BLUSH - 6 nowych odcieny różu już w sierpniu!
   admin   Już w sierpniu 2016r. marka PUPA wprowadziła do swojej oferty 6 nowych odcieni różu do policzków PUPA LIKE A DOLL MAXI BLUSH


   Konsystencja
   Delikatna i lekka, doskonale łączy się ze skórą, zapewnia aksamitne wykończenie makijażu.

   Formuła
   Pudry Soft-Focus optycznie poprawiają wygląd skóry wygładzając drobne linie
   i zmarszczki. Mineralne pigmenty w połączeniu ze skrobią ryżową oraz specjalnymi silikonami...
   09-08-16, 12:24 PM
  • Phenomè
   N@t@
   Obecnie z popularności zaczynają korzystać kosmetyki naturalne, inaczej ekologiczne. Dlaczego odchodzimy od starych przyzwyczajeń i zmieniamy kosmetyki (te wdł. nas już sprawdzone). Odpowiedż jest łatwa i dość logiczna, bo są lepsze. Naturalne komsetyki nie zawierają parabenów, PEG, silikonów, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Paraffin, filtrów chemicznych, syntetycznych zapachów, składników pochodzenia zwierzęcego itd. Właściwie głównie te składniki przyczyniają się do powstawania...
   31-08-10, 10:24 AM
  • Pupa – elegancja, makijaż i design
   admin
   Trzy kluczowe slowa, które są charakterytyczne dla brandu Pupa to elegancja, makijaż i design.
   Oprócz jakościowych kosmetyków Pupa proponuje nam wiele ciekawyc posmysłów na prezenty, gdyż wygląd tch kosmetyków jest niesamowity. Przekonaj się sama, jak można podkreślić swoją indywidualność stosując zestawów do makijażu Pupa.
   ...
   25-06-10, 06:19 PM
  • Make up forever
   admin
   Dla makijażu który trwa naprawdę długo!
   Ta marka jest świetna, bo swoje wysiłki skoncentrowała na make up, co oznacza, że są znawcami w tej dziedzinie.
   Szczególnie warte uwagi są tusze do rzęs, cienie i konturówki. Aquaeyes – jest to linia, która zapewnia ci komfort, peność siebie i długotrwałość twego makijażu. Makijaż gwiazdy jest dostępny w Sephorze.
   ...
   25-06-10, 06:16 PM
  • Lavera Naturkosmetik, czyli kosmetyki naturalne
   admin
   Lavera jest firmą posiadającą certyfikaty ekologiczne. Składniki z których produkty Lavera są produkowane, zbierane są z plantacji ekologicznych, co oznacza pewność dla zdrowia klienta/klientki.
   Naturalne kosmetyki, inaczej kosmetyki ekologiczne są cenione za swoje pielęgnacyjne właściwości pochodzące z natury. Osoby chcące zapewnić sobie harmonię z naturą, a jednocześnie być pewnymi jakości wybieranych przez siebie kosmetyków, mogą bez wyrzutów sumienia korzystać z serii kosmetykow Lavera.
   ...
   25-06-10, 06:11 PM
  • Mac cosmetics – Superglass
   admin
   Rewelacyjny błyszczyk Superglass od MAC!


   Mac cosmetics to jest marka warta uwagi większej ilości kobiet. Każda współczesna lady, która się zna na profesjonalnych i jakościowych kosmetykach, na pewno też zna Mac.
   ...
   25-06-10, 06:08 PM
  Working...
  X