Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezpieczne opalanie - Jak przygotować skórę do lata?

Collapse
X
Collapse

 • Bezpieczne opalanie - Jak przygotować skórę do lata?

  Click image for larger version

Name:	bezpieczne opalanie.jpg
Views:	1
Size:	95.3 KB
ID:	3407

  Wysokie temperatury, narażenie na promieniowanie UV, zwiększona aktywność gruczołów potowych, a także owady i zanieczyszczenia niosą ze sobą poważne ryzyko dla skóry. Trzeba ją więc na lato w szczególny sposób przygotować. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę, że kiedy my odpoczywamy, nasza skóra nierzadko pracuje na najwyższych obrotach. Oczywiście trzeba będzie stosować odpowiednie kosmetyki z letnich serii, ale znacznie skóra lepiej zniesie kąpiele słoneczne (zamierzone i nie), a także wszystkie inne „letnie problemy”, jeśli zostanie właściwie przygotowana.

  Po pierwsze: oczyszczanie


  Oczyszczanie skóry jest zawsze podstawowym sposobem dbania o jej dobry stan. Na lato należy się zaopatrzyć w delikatny tonik, a także żel do mycia, który nie wymaga spłukiwania. Wprawdzie zawiera on zwykle dość silnie działającą chemię, ale to mniejsze zło niż częste używanie twardej wody i mydła. Przed latem zresztą oczyszczanie musi sięgnąć głębiej. Nie obejdzie się bez peelingu i to najlepiej średnio lub nawet gruboziarnistego. Enzymatyczny na lato będzie zbyt słaby, choć oczywiście osoby mające wrażliwą cerę muszą sobie nim poradzić. Alternatywą mogą być specjalne mydła (również z węglem aktywnym) i gąbki do twarzy.

  Nawilżanie i olejowanie: niech woda nie ucieka


  Po kąpieli należy skórę osuszyć poprzez przyłożenie ręcznika, a nie intensywne wycieranie. Dzięki temu na skórze zostanie nieco więcej wilgoci, którą będzie można zachować, jeśli zastosuje się kosmetyki ochronne. Dobrym rozwiązaniem są olejki – tutaj wybór jest duży i należy spośród dostępnych produktów wybrać te dopasowane do typu skóry. Przy okazji warto pamiętać, żeby dokładnie patrzeć na etykiety: wiele olejów nie jest wyciskanych (bo nie ma możliwości wyciśnięcia na przykład oleju marchwiowego), tylko są to ekstrakty tłuszczowe i dobrze by było, żeby podstawowym składnikiem takich kosmetyków był jakiś lekki tłuszcz, na przykład olej kokosowy.


  Bezpieczne opalanie - Przygotowanie do obrony przez UV


  Przed latem należy wzmocnić system ochronny skóry. Wychodzenie bez nałożonego kremu z filtrem UV jest nie tylko niezdrowe dla skóry, ale może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów niż wady kosmetyczne. Należy więc już od wiosny przygotowywać skórę i szukać dobrego kremu z filtrem. Często zajmuje to sporo czasu, bo te kosmetyki mają specyficzny skład i nie na każdy skóra dobrze reaguje. Należy więc metodą prób i błędów odszukać idealne kremy ochronne i stosować je zawsze, nawet kiedy spacer nie ma być długi.

  Jak uzyskać opaleniznę?


  Bezpieczne opalanie jest dużą sztuką, szczególnie jeśli stosuje się dobre filtry. Można jednak podłapać trochę słońca, ale dobrze jest na to skórę przygotować choćby przez stosowanie wspomnianego już olejku marchwiowego lub masła kakaowego. Nakłada się je pod kremy z filtrami, aby uzyskać ładniejszy koloryt skóry, a przy okazji także ją dodatkowo odżywić i zabezpieczyć przed fizycznym kontaktem z zanieczyszczeniami.

  Jak przygotować skórę do lata? Podsumowanie


  Kluczem do pięknego wyglądu skóry latem jest zawsze głębokie oczyszczanie, ale trzeba pamiętać o konieczności dobrego nawilżenia i zastosowania kosmetyków ochronnych. Trzeba więc znaleźć idealne kosmetyki i opracować sobie rytuał ich nakładania – najskuteczniej działają, jeśli są stosowane regularnie i bez względu na to, czy akurat dzień jest pochmurny, czy słoneczny.
   Posting comments is disabled.

  Latest Articles

  Collapse

  • Bezpieczne opalanie - Jak przygotować skórę do lata?
   admin
   Wysokie temperatury, narażenie na promieniowanie UV, zwiększona aktywność gruczołów potowych, a także owady i zanieczyszczenia niosą ze sobą poważne ryzyko dla skóry. Trzeba ją więc na lato w szczególny sposób przygotować. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę, że kiedy my odpoczywamy, nasza skóra nierzadko pracuje na najwyższych obrotach. Oczywiście trzeba będzie stosować odpowiednie kosmetyki z letnich serii, ale znacznie skóra lepiej zniesie kąpiele słoneczne (zamierzone i nie), a także wszystkie inne „letnie problemy”, jeśli zostanie właściwie przygotowana. Po pierwsze: oczyszczanie Oczyszczanie skóry jest zaws...
   01-06-17, 02:47
  • Zdrowa cera
   admin
   Jak zrobić tak, by nasza cera była zdrowa i piękna? Letnie słońce jest naszym wrogiem pod tym wględem. Pielięgnacja cery – jest naszym zadaniem nr jeden.
   A zatem piękna opalenizna oznacza również starzejącą się cerę!!! Ale każda z nas przecież chcę mieć aksamitną, pięknię opaloną cerę! Jak to osiągnąć? Na szczęście mamy dużą ilość kremów z filtrami SPF50, 30, 25 itd.
   Pamiętaj, że masz chronić swoją cerę przed szkodliwym działania promieni ultrafioletowych szczególnie na początku.
   ...
   25-06-10, 05:49
  • Usuwanie cellulitu
   admin
   Skórka pomarańczowa jest naszym wrogiem numer jedne, zwłaszcza kiedy zbliża się lato. Ogólnie znanym faktem jest to, że cellulit jest chorobą, a więc jak każda choroba poddaje się leczeniu.
   Zwalczanie cellulitu nie jest sprawą prostą. Zdajmy sobie sprawę z tego, że mamy przed sobą zadnie bardzo trudne. Raz się cellulit pojawił, to znaczy, że będziemy musiały ciągle mieć z nim do czynienia. Jednakże nie jest aż tak żle. Na pytanie – jak pozbyć się cellulitu nie ma jednej odpowiedzi, gdyż należy do sprawy podejść kompleksowo.
   ...
   25-06-10, 05:44
  Working...
  X