Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

skóra sucha trądzikowa - nawilżać, natłuszczać, osuszać...????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • skóra sucha trądzikowa - nawilżać, natłuszczać, osuszać...????

    jak wyżej. mam właśnie taką skórę... jest wysuszona (choć używam wielu kremów) i czasem pojawiają się na niej zmiany trądzikowe, których widoku nie jestem w stanie znieść...
    co z taką skórą robić, by nie pogorszyć problemu, a właściwie problemów???

  • #2
    Osobiście nie przesadzam z natłuszczaniem skóry, za to nawilżanie to podstawa Używam teraz nektaru nawilżającego Sanoflore do twarzy i jest ok. Buzia się nie świeci, a skóra jest nawilżona i jędrna Polecam z czystym sumieniem

    Comment


    • #3
      ewelajna ale czy masz skórę trądzikową? Ja zrozumiałam, że pytanie dotyczy cery trądzikowej.

      Comment


      • #4
        Stan cery trądzikowej można łatwo pogorszyć używając kosmetyków wysuszających na bazie alkoholu. Może stan zmian ropnych się polepsza, ale jest to bardzo złudne wrażenie. Przez wysuszanie skóry, gruczoły łojowe dostają sygnał, że trzeba produkować coraz więcej sebum aby natłuścić skórę. Dermatolodzy często o tym zapominają.
        Dlatego trzeba z taką pielęgnacją bardzo uważać.
        Na pojedyncze zmiany nakładaj kosmetyki punktowe (jest ich bardzo wiele na rynku, ja polecam Punktową Emulsją Przeciwtrądzikową Mary Kay - Punktowa Emulsja Przeciwtr , bo sama jej używam)
        Zaś podstawą pielęgnacji powinno stać się nawilżenie. Jeśli problemy trądziku jest naprawdę niepokojący polecam krem nawilżający Vichy Normaderm, jest dość drogi ale warto zainwestować w piękną skórę Przede wszystkim nawilża a dodatkowo zmniejsza występowanie zmian. Tez kiedyś miałam podobny problem i te 2 kosmetyki bardzo mi pomogły.
        Warto także raz na jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę w celu oczyszczenia skóry oraz serii zabiegów nawilżająco-normalizujących, bo z tego co mówisz bardzo rozregulowałaś sobie buzię, a kosmetyczka będzie wiedziała co robić

        Comment


        • #5
          Słusznie prawisz. Ja dodam, że osoby mające problem z cerą trądzikową może zainteresuje fakt, że część kosmetyków do cery trądzikowej opiera się na leczniczym działaniu olejku z krzewu manuka. Niektóre dziewczyny stosują ten olejek bezpośrednio na skórę. Myślę, że to opcja pielęgnacji dla dziewczyn, które wolą naturalne produkty. I podstawą jest jednak nawilżanie.

          Comment


          • #6
            Czy masz na myśli olejek eteryczny z krzewu manuka? Ponieważ olejków eterycznych nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, są one za bardzo skoncentrowane i mogą szkodzić komórkom powodując ich uszkadzanie co prowadzi do dużych podrażnień, a nawet do wyprysku kontaktowego.
            Najbezpieczniej jest dodanie kropli takiego olejku (tu świetnie będzie się sprawdzał równiej olejek z drzewa herbacianego) do kremu

            Comment


            • #7
              Chodziło mi np. o taki olejek manuka. Ten jest właśnie skoncentrowany, silny bo są na rynku też tańsze olejki. Akurat w opisie produktu jest informacja, że można stosować bezpośrednio na skórę. Chociaż w przypadku twarzy i trądziku stosowałabym jako tonik. A mówisz, że można też dodać do kremu? Zwykłego kremu?

              Comment


              • #8
                Jeśli bezpośrednio na skórę to można stosować, ale tylko miejscowo na zmiany skórne. Broń Boże na całą twarz!!
                Ale na trądzik to zdecydowanie olejek z drzewa herbacianego, będzie miał szersze spektrum działania, bo i na grzyby, bakterie i poniekąd na wirusy. Bo olejek manuka działa z tego co czytam głównie na infekcje grzybicze, a trądzik wywoływany jest przez bakterie.
                Tak, do zwykłego kremu stosowanego na co dzień można dodać olejek i tak również zadziała. Np aplikujesz trochę kremu na dłoń, dodajesz kropelkę olejku, rozcierasz delikatnie w dłoniach i aplikujesz na twarz.

                Comment


                • #9
                  Dokładnie tak - jesli źle dbamy o cerę i stosujemy agresywne, alkoholowe środki to właśnie potem mamy probemy z tradzikiem, gdyż nasza skóra w obronie wydziela jeszcze więcej sebum. Można nawet sobie o tym poczytac w internecie jak dbac o taka skóre -> Cera tłusta charakterystyka – pielęgnacja | Kobiecy Wizerunek, PORADY KOSMETOLOGA- CERA TRĄDZIKOWA | Fabryka Kobiecosci.

                  Comment


                  • #10
                    Warto by było wypróbować coś innego. Przeczytaj sobie iqface opinie i przekonaj się, jak to działa.

                    Comment


                    • #11
                      Warto wybrać się także do kosmetyczki która dobierze ci optymalne zabiegi, albo do dermatologa.
                      Czasem mam ochotę zamknąć się w sobie i po prostu nie być .

                      Comment


                      • #12
                        Skóra trądzikowa jest tłusta więc chyba powinno się wysuszać ?
                        Gdy się jest pewnym, można być też zawiedzionym.

                        Comment

                        Ciekawostki

                        Collapse

                        Glamourina
                        Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
                        masaż tantryczny warszawa

                        Najnowsze wątki

                        Collapse

                        There are no results that meet this criteria.

                        Working...
                        X