Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sauna - dobra, czy zła?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sauna - dobra, czy zła?

    Czasami zdarza mi się pójść do sauny, ale tak naprawdę nie wiem, jakie jest jej działanie na mój organizm. Wszyscy mówią, że to zdrowo chodzić do sauny, ale.... Co w tym wypadku oznacza słowo "zdrowo" ?? Czy zbyt częste wizyty w saunie mogą się na naszym zdrowiu odbić negatywnie?

  • #2
    sauna ma pozytywne działanie na nasz organizm. przede wszystkim - człowiek intensywnie się poci, wydalając z siebie wszelkie szkodliwe substancje. poprawia nam krążenie, jest dobra na schorzenia dróg oddechowych, na bóle mięśni, wszelkiego typu napięcia mięśniowe. nie należy chodzić do sauny: w ciąży, podczas infekcji bakteryjnych, przy niewydolności krazenia i chorobach wieńcowych. zawsze należy pamiętać o zimnym prysznicu po i przed o zamoczeniu nóg w zimnej wodzie.

    Comment


    • #3
      a ja słyszałam, że jak ktoś ma problemy z pajączkami i żylakami, to powinien omijać saunę szerokim łukiem. to prawda? dlaczego tak?

      Comment


      • #4
        Zofiaf, to prawda. Ciepło powstające w saunie rozszerza powierzchniowe naczynia krwionośne, co prowadzi do powstania nowych pajączków, bo skóra naczyniowa charakteryzuje się tym, że trudno jej przychodzi ponowne zwężenie naczynek.

        Comment

        Ciekawostki

        Collapse

        Glamourina
        Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
        masaż tantryczny warszawa

        Najnowsze wątki

        Collapse

        There are no results that meet this criteria.

        Working...
        X