Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tabletki antykoncepcyjne - bezpieczne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • tabletki antykoncepcyjne - bezpieczne?

    Czekam tutaj na opinie tych forumowiczek, które takie tabletki zazywają Wiadomo, ze to bardzo wygodna forma antykoncepcji, ale jako osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z takimi tabletkami mam kilka obaw ...

    Po pierwsze wiele się słyszy o nieporządanych skutkach ich zażywania... M.in. słyszałam, że można przytyć. Że zwiększa się apetyt. ... Że cera może się pogorszyć (albo polepszyć ...) .. Że na każdą kobietę te tabletki mogą zadziałać inaczej ..

    Co mam zrobić, żeby wybrać odpowiednie? Albo moze raczej, żeby mój ginekolog (którego jeszcze nie mam) wybrał mi odpowiednie dla mnie ?? Żeby nie było jak na loterii, że to akurat ja przytyję i akurat mi się pojawią pryszcze .... Pomóżcie, bo ten strach juz od roku powstrzymuje mnie przed pójściem do lekarza ...

  • #2
    Po pierwsze odpowiednie tabletki powinien przepisać Ci lekarz. Powinien zbadać Cię ze strony enzymów wątrobowych oraz ginekologicznie, co pozwoli wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Najlepiej jest wybrać takie tabletki, które posiadają małą dawkę hormonów (np Jasminelle lub Novynette).
    Jeśli chodzi o przytycie to tak, zauważyłam, że po pół roku brania tabletek przytyłam jakieś dwa kilo, bo zbiera się trochę woda w organizmie, ale masaż limfatyczny powinien załatwić problem
    Polecam przy tabletkach branie suplementu diety Asecurella. Jest na bazie roślin i biorąc ją nie zauważyłam żeby coś złego działo się z moim organizmem
    Komfort jest ogromny, bo wiesz dokładnie kiedy będziesz miała okres, bóle miesiączkowe (w moim przypadku) ustąpiły prawie całkowicie oraz komfort seksu: można zawsze i wszędzie no i nie skupiasz się na tym że zajdziesz w ciążę tylko na przyjemności.
    Te plusy przekonały mnie w 100%, że tabletki są najlepszym środkiem antykoncepcyjnym

    Comment


    • #3
      Z tyciem to mit. owszem bylo tach 20-30 lat temu jak wynaleziono pigulke ( ona ma juz 50 lat :-) ) bo wtedy bylo duzo hormonow w pigulkach. Teraz tycie moze byc objawem zle dobranego preparatu, lub zlej tolerancji. Tak naprawde wyjatkowo trudno jest trafic za pierwszym razem na najlepsza dla Ciebie pigulke, chyba ze mega zdolny lekarz Najczeciej po piewrszych kilku miesiacach brania idziesz na kontrole i omawiasz z lekarzem jak sie czujesz jesli wystepuja jakies zle z twojego punktu widzenia objawy - zmieniacie.

      Zeby cera sie pogorszyla...nie slyszalam, hormony reguluja organizm wiec raczej nie.

      Asekurella to chwyt producentow zeby kase zarobic i tyle. Ja polulke biore 10 lat i assekurela do niczego nie byla mi potrzebna, z ciekawosci miesiac czy dwa bralam i nic sie nie zmienilo. A wiadomo ze my polacy kochamy syplementy, wszelkie tabletki OTC to sie sprzedaje

      Oraz - chcesz powiedziec ze nigdy nie bylas ginekologa? ?!?! bo piszesz ze nie masz swojego i od roku sie zastanawiasz Chyba masz 15lat ))

      Comment


      • #4
        hmm.. zgadzam sie, tycie to mit, jedynie to woda sie gromadzi w organizmie, i mozna miec takie wrazenie ze sie przytylo. ale zawsze jak sie bierze tabletki antykoncepcyjne, mozna dodatkowo zazywac leki oslonowe. Widze ze zdania poprzedniczek sa podzielone, dziala czy nie dziala. W moim przypadku zarowno antykoncepcja (Rigevidon) dziala, oczywiscie jestem pod stala kontrola ginekologa i dobrze o mnie dba, jak i zazywane ostatnimi miesiacami tabletki ze szczepami kw.mlekowego. Wczesniej mialam lekkie problemy, ginekolog przepisywal mi rozne leki dopochwowe, ale wiadomo, po takich lekach flora bakteryjna siada, wiec zalecil mi branie Profemin Intima. Regularnie sie badam, wszystko jest ok, zadnych infekcji.
        Wiec polecam i regularne wizyty i antykoncepcje. Jesli wszystko jest dobrze dobrane, to nie sie o co martwic

        Comment


        • #5
          niestety tabletki antykoncepcyjne nie są chyba do końca bezpieczne - ale co w dzisiejszych czasach jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia ?
          Gdy się jest pewnym, można być też zawiedzionym.

          Comment

          Ciekawostki

          Collapse

          Glamourina
          Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
          masaż tantryczny warszawa

          Najnowsze wątki

          Collapse

          There are no results that meet this criteria.

          Working...
          X