Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?

    Domyślam się, że nie jestem odosobniona w tych comiesięcznych cierpieniach U mnie okres przebiega bardzo burzliwie i boleśnie. Poradźcie mi, jak sobie z tym radzicie? Mi na przykład pomaga ogrzewanie bolącego brzuszka, siedzenie przytulonym z kubkiem gorącej herbaty... Ale chętnie skorzystam i z waszych metod radzenia sobie z bólami.

  • #2
    Ogrzewanie nie jest zbyt bezpieczne, dlatego że może dojść do wmożenia się krwawienia! Na pewno pomagają... tabletki, tabletki i jeszcze raz tabletki. Ibuprom plus Nospa i inne tego typu. Mi na przykład sama Nospa nie pomaga ;/ Warto się też wtedy napić kojących ziółek, czy też pomasować trochę brzuch, żeby go rozluźnić. Bo te bóle, to przecież... skurcze!!

    Comment


    • #3
      na te właśnie bóle pomaga mi tylko i wyłącznie podwójna dawka Codiparu, a żeby móc w ogóle funkcjonować przez pierwsze 2 dni okresu muszę je brać w odstępie 4 -5 godzinnym ;/ inaczej nie mogę się nawet ruszyć z łóżka i zupełnie nic mi nie pomaga, a o żadnych masażach czy też dotykaniu brzucha w ogóle nie może być mowy !

      w moim przypadku no-spa także w ogóle nie działa, nawet po zażyciu przekroczonej dopuszczalnej jednorazowej dawki, więc pozostaje mi trucie się zwykłymi środkami przeciwbólowymi :/

      Comment


      • #4
        W moim przypadku działa tylko jedna rzecz... Ciepło. Odkryłam to dawno, dawno temu. I to jest jedyna rzecz, która pozwala mi choćby zasnąć... Na początku do ogrzewania służyła mi pusta plastikowa butelka napełniona ciepłą wodą. Potem przerzuciłam się na inne metody Idealny jest termofor, ponnieważ ma większą powierzchnię, niż ta moja nieszczęsna butelka..

        Tak, faktycznie, może to sprawić, że krwawienie będzie bardziej obfite, ale:
        1. mnie się krzywda z tego powodu nie stała
        2. słyszałam, że wobec tego można np. przykładać sobie coś ciepłego w dole brzucha na 10 min raz na jakiś czas..

        Polecam!!

        Comment


        • #5
          Ja polecam antykoncepcję hormonalną. Kiedyś bóle miesiączkowe miałam tak intensywne, że wcale nie funkcjonowałam. Brałam co pół godziny-co godzinę Nimesil albo Ketonal (oba są na receptę), które mimo wszystko rzadko pomagały przez pierwsze 3 dni okresu.
          Odkąd biorę tabletki okres stał się wręcz bezbolesny. Polecam wizytę u ginekologa, który przepisze tabletki z małą dawką hormonów (Jasminelle lub Novynette).

          Comment


          • #6
            A może jakieś leki rozkurczowe ?
            Czasem mam ochotę zamknąć się w sobie i po prostu nie być .

            Comment

            Ciekawostki

            Collapse

            Glamourina
            Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
            masaż tantryczny warszawa

            Najnowsze wątki

            Collapse

            There are no results that meet this criteria.

            Working...
            X