Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lęk przed jazdą samochodem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lęk przed jazdą samochodem

    Boję się wsiąść do samochodu! Niedawno miałam wypadek samochodowy (nic groźnego) i od tamtego czasu boję się jeździć ;/ Nie mówie tylko o prowadzeniu pojazdu - nie mogę nawet wsiąść jako pasażer! Od razu mam przed oczami tamten wypadek i ogarnia mnie paniczny lęk ;/ Co robić?

  • #2
    Hej! Mam/miałam podobny problem ... Niedawno na skrzyżowaniu obok mojego bloku miałam stłuczkę. Co prawda nie ja prowadziłam itd, ale jednak ... Wyglądało groźnie, skończyło się niegroźnie. Ale fakt faktem ... Po tym wydarzeniu bałam się prowadzić, jednak stopniowo się do tego zmuszałam. Na początek krótkie, znane mi trasy. Za każdym razem, jak dojeżdżałam na miejsce, byłam zdziwiona, że NIC mi się nie stało... W mojej głowie samochód został skojarzony z czymś bardzo niebezpiecznym. Zamiast myśleć o samochodzie, jak o środku transportu, o czymś, co BARDZO ułatwia życia, myślę o nim, jak o kawałku blachy, który w nieodpowiednich rękach może spowodować coś bardzo złego i to tylko kwestia czasu, kiedy to nieszczęście się wydarzy ...
    Od tego czasu na owym skrzyżowaniu nie byłam ani razu, choć jest to najkrótsza droga wjazdowa do mojego osiedla...... Nadkładam drogi i czasu tylko dlatego, że się boję ... I tak codziennie.
    Także, droga koleżanko, chciałabym , żebyś wiedziała, że nie tylko Ty masz taki problem... Wydaje mi się, że to kiedyś przejdzie, że trzeba tylko się przełamać. Ja teraz, jak prowadzę, to jestem maksymalnie skoncentrowana i jeżdżę mniej więcej zgodnie z przepisami (o ile nie są absurdalne). To daje mi jako takie poczucie bezpieczeństwa... Pozdrawiam...

    Comment


    • #3
      Miałam podobny problem. Mam prawo jazdy, ale bałam się jeździć samochodem. Dopiero po kilku wizytach u psychoterapeuty: http://www.pracownia-psychoterapia.pl udało mi się przemóc. Teraz jeżdżę samochodem i nie mam z tym żadnego problemu.

      Comment


      • #4
        Taki lęk może wynikać z wypadku który kiedyś się przeżyło.
        Gdy się jest pewnym, można być też zawiedzionym.

        Comment

        Ciekawostki

        Collapse

        Glamourina
        Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
        masaż tantryczny warszawa

        Najnowsze wątki

        Collapse

        There are no results that meet this criteria.

        Working...
        X