Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy pierwsza cytologia??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kiedy pierwsza cytologia??

    Często się słyszy, że to jest takie ważne badanie i, że powinno się je wykonywać co roku itd. Przyznam się, że wiem o nim niewiele. JEdynie tyle, że podczas badania pobierany jest wymaz z szyjki macicy i, że dzięki niemu możemy wykryć w miare wcześnie ewentualna chorobe na raka. Ale nie o tym chciałam pisać.
    Chciałam zapytać się , jaki wg was jest odpowiedni wiek na pierwszą cytologię? Ja jeszcze tego badania nie miałam... Zastanawiam sie, kiedy powinnam się wybrać. Jak to było u was??

  • #2
    już od 20 roku życia warto się udać i zrobić im wcześniej pójdziesz i się sprawdzisz tym lepiej. prewencja zawsze lepsza niż leczenie.

    Comment


    • #3
      Chodzę do ginekologów od 13 roku życia, pierwszy stosunek odbyłam mając 18 lat, a żaden ginekolog nie zalecił mi ani cytologii ani szczepionki przeciwko HPV. Co gorsza, jak o to poprosiłam powiedział że nie trzeba, więc zmieniłam i to samo..
      Do tego wszystkie te badania są płatne

      Comment


      • #4
        z tego co wiem od swojego ginekologa, cytologie przeprowadza sie po 25 roku zycia, wiec w twoim przypadku jeszcze za wczesnie. Wtedy cytologia jest bezplatna i przeprowadzana co 2-3 lata, chyba ze wyniki wymazu wyjda negatywne, wiec wtedy juz trzeba leczyc...

        Comment


        • #5
          A cytologia od 25 roku życia jest darmowa tak ?
          Czasem mam ochotę zamknąć się w sobie i po prostu nie być .

          Comment

          Ciekawostki

          Collapse

          Glamourina
          Glamourina pokazuje swoje stylizacje, skomentuj je TUTAJ.
          masaż tantryczny warszawa

          Najnowsze wątki

          Collapse

          There are no results that meet this criteria.

          Working...
          X