Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odkryj Aspartam na nowo!

Collapse
X
Collapse
 •  

 • Odkryj Aspartam na nowo!

  Ten pożyteczny artykuł jest oparty o informacje z laleva.cc (jest to strona która już od ponad 10 lat reprezentuje prawa konsumenta). Przedstawione poniżej informacje stanowią treść artykułu Marca Golda, który to nie tylko przedtsawił toksyczność substancji, ale też tło jej zatwierdzenia przez Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

  Do 1981 roku aspartam nie został zatwierdzony do stosowania w żywności. Od ponad ośmiu lat FDA (Food and Drug Administration) nie dawała zgody na stosowanie aspartamu z powodu napadów padaczkowych i guzów w mózgu, które powstały z powodu tej substancji u zwierząt laboratoryjnych. FDA w dalszym ciągu odmawiała zatwierdzenia, aż do momentu kiedy Reagan objął stanowsiko prezydenta USA i odwołał komisarza FDA, który był przeciwko zatwierdzeniu aspartamu. Następnie, Dr Arthur Hull Hayes został komisarzem. Pomimo licznej opoycji, Dr Hayes udało się zatwierdzić używanie aspartamu w żywności.

  "Aspartam działa "powolnie i cicho" u wszystkich tych ludzi, którzy nie mają takiego szczęścia, aby odczuć natychmiastowe skutki negatywne i dlatego nie mają powodu, aby zaprzestać jego spożycia. Mogą być potrzebne jeden, pięć, dziesięć, czterdzieści lat, w każdym przypadku wystąpią poważne problemy (niektóre odwracalne, a inne nie) dla wszystkich tych, którzy używają go zwykle." Glęboko niepokojący urywek z artykułu Aspartame... la scomoda verità! z laleva.cc daje dużo do myślenia, czy naprawdę tak jest?
  Metanol (alkohol metylowy=trujący dla człowieka) jest śmiertelną trucizną. Niektórzy mogą jeszcze pamiętać, że kilka lat temu metanol spowodował śmierć i ślepotę wielu komsumentów wina. Aspartam mieści w sobie conajmniej 10% metanolu.

  "EPA (Environmental Protection Agency - Agencja Ochrony Środowiska - USA) zaleca spożycie maksymalnie 7,8 mg metanolu na dobę. Jeden litr napoju słodzonego aspartamem zawiera około 56 mg metanolu. Konsumenci produktów zawierających aspartam spożywają aż do 250 mg metanolu dziennie, czyli 32 razy więcej niż iłość sugerowana przez EPA"- możemy przeczytać ten akapit na stronie http://laleva.cc/alimenti/dorwayaspartame.html.

  Czy to jest możliwe że tak szkodliwa substancja została dopuszczona na rynek i jest obecnie spożywana przez miliony konsumentów? I czy rzeczywiście jest szkodliwa?
   Posting comments is disabled.

  Latest Articles

  Collapse

  • Odkryj Aspartam na nowo!
   N@t@
   Ten pożyteczny artykuł jest oparty o informacje z laleva.cc (jest to strona która już od ponad 10 lat reprezentuje prawa konsumenta). Przedstawione poniżej informacje stanowią treść artykułu Marca Golda, który to nie tylko przedtsawił toksyczność substancji, ale też tło jej zatwierdzenia przez Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

   Do 1981 roku aspartam nie został zatwierdzony do stosowania w żywności. Od ponad ośmiu lat FDA (Food and Drug Administration) nie dawała zgody na stosowanie...
   09-09-10, 01:39 PM
  • Cukier czy trucizna?
   N@t@
   W 1957 roku dr William Martin podjął się trudnego wyzwania odpowiedzieć na pytanie: Kiedy żywność jest żywnością, a kiedy staje się trucizną?   Szukając odpowiedzi dr Martin doszedł do wniosku, że cukier rafinowany stanowi truciznę dla organizmu ludzkiego, gdyż został pozbawiony swej siły witalnej, witamin i minerałów. ...
   08-09-10, 01:48 PM
  • Przekąski - nasz grzech główny. Czym je zastąpić?
   lala
   Często w pracy, podczas nauki albo przed komputerem mamy ochotę coś przekąsić. Niekwestionowanym wrogiem nr 1 wszystkich podjadaczy jest oczywiście telewizor. Powstrzymanie się od zjedzenia czipsów podczas meczu albo pudełka czekoladek czasie seansu komedii z Hugh Grantem bywa zadaniem niemal niewykonalnym. Według dietetyków, podjadanie między posiłkami to jeden z grzechów głównych wszystkich tych, którzy co roku od 1 stycznia przechodzą na dietę.

   Sprawdźmy jednak, co możemy...
   30-08-10, 01:22 PM
  • Eyewear, czyli eyeglasses
   admin
   Twoje oczy potrzebują ochrony nie tylko latem, ale też zimą. Wiadomym jest, że dużo łatwiej i taniej jest zapewnić naszym oczom odpowiednią ochronę, niż leczyć je póżniej.
   Co może zapewnic naszym oczom taką “protekcję”? Należy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne.

   Eyewear to nie jest tylko styl i wygląd, lecz twoje zdrowie, uroda i piękność.   Okulary świadczą też o statusie i guście posiadacza. Ale kupując drogie okulary tak na prawdę nie tylko status ma znaczenie. Tanie plastikowe okulary bez ochrony UV mogą poważnie zagrażać zdrowiu twoich oczy. Kupując okulary w sklepie firmowym, które są zrobione ze specjalengo szkla, masz pewność, że zrobiłaś dobry krok w kierunku dobrego samopoczucia.
   ...
   25-06-10, 05:53 PM
  Working...
  X