Odwieczny problem niestety ;/ Jak wyperswadować małemu łobuzowi, że mamusia nie może dzisiaj kupić tej zabawki bo nie ma pieniędzy? Mój synek wpada w płacz, za każdym razem, jak sposoba mu się jakaś np. zabawka, a ja juz nei wiem co robić, żeby mu wytłumaczyć, że jej mu nie kupię! Tak dla wyjaśnienia: nei jest rozpuszczony, prawie nigdy nie kupuję zabawek przy nim, żeby nie chciał później wszystkiego, co mu wpadnie w ręce... a i tak nie wiem, co robić w takich sytuacjach. Jak Wy sobie radzicie?
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Z dzieckiem na zakupy
Collapse
X
-
na początku trzeba wytyczyć jasne reguły, w taki sposób, żeby dziecko wiedziało, że zabawki dostaje się za dobre zachowanie/dobre oceny/z okazji urodzin czy imienin i trzymać się swoich obietnic. jeśli mały będzie pewny, że na imieniny dostanie wymarzony prezent nie będzie upierał się przy kupowaniu rzeczy bez okazji.
jeśli to nie działa to radzę po prostu nie chodzić po sklepach z zabawkami, jeśli nie masz zamiaru niczego dziecku kupować.
-
może sposobem na Twój problem będzie po prostu rozmowa z dzieckiem ?
wytłumaczysz mu, że nie możesz mu czegoś kupić, ponieważ np. nie masz pieniędzy i przekonasz, a by poczekało na prezent z okazji np. Dnia Dziecka.
myślę, że szczera rozmowa może załatwić tę kwestię, ponieważ stwierdzanie, że się czegoś nie kupi "bo nie" n ic dziecku nie tłumaczy, dezorientuje i powoduje właśnie taki sceny histerii w sklepach z zabawkami !
Comment
-
Ja częśc zakupów i zbednych akcesoriów wystawiam na https://www.czestochowiak.pl/.
Także kupuje od innych mam rózne rzeczy np. rolety/żaluzje na szybę do auta.
Comment
-
Ze mną dziecko nie wytrzymałoby na zakupach, bo zawsze długo spędzałam czasu w sklepach. Ale odkąd jestem mamą, to zaczęłam doceniać zakupy online. I chociażby teraz tutaj https://skiddou.com/kategoria-produktu/krzeselka/ planuję kupić dla mojego dziecka, już krzesełko do karmienia. A tam naprawdę mają solidne i ładne.
Comment
Najnowsze wątki
Collapse
-
Mam 35 lat, palę papierosy i szukam antykoncepcji hormonalnej. Lekarka powiedziała że tabletki dwuskładnikowe są dla mnie przeciwwskazane i zaproponowała...
-
Channel: Tryb Życia
23-06-26, 12:00 PM -
-
Dziewczyny, co sprawdza się najlepiej na nadmiar skóry na górnych powiekach, bo moje spojrzenie straciło świeżość i wyglądam na niewyspaną nawet...
-
Channel: Kosmetyki
22-06-26, 09:25 AM -
-
Wczoraj stwierdziłam że nie mam dowodu osobistego, pewnie wypadł mi z torebki w centrum handlowym. Zgłosiłam na policję ale znajoma mówi że sama...
-
Channel: Tryb Życia
16-06-26, 02:46 PM -
-
Choruje na endometriozę.
Biorę tabletki jednoskładnikowe.
Mam torbiel na jajniku endo.
Mam również mięśniaki.
W czym problem?...-
Channel: Tryb Życia
15-06-26, 01:25 PM -
-
Cześć dziewczyny! Mam pytanie już nie wiem jak sobie z tym radzić
mam dość miękką płytkę i jaki żel nie nałożę czy hybrydę to się...-
Channel: Tryb Życia
15-06-26, 12:16 PM -



Comment